Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Kniha druhá: Tanec so smrťou

Reklama

Príspevky

16. Pre Harryho

22. 4. 2017

| Komentáre: 11

| Rubrika: Kniha druhá: Tanec so smrťou

Dobrý deň prajem, 

 

do výzvy mi skočilo pár nečakaných udalostí, včera som prišla domov až o desiatej a prakticky hneď som aj odchádzala preč. Pridávam kapitolu najskôr ako sa dalo.

Vážne ma mrzí omeškanie, ale inak to nešlo. 

 

Klea

Kapitola nebetovaná

 

A čo sa týka MJM, Bojovníka a Najmocnejšieho, sú pozastavené. Na stránkach je vysvetlenie a vysvetľovala som to aj mimo toho textu, ktorý nájdete naľavo. Predpokladám, že sa k nim neskôr vrátim. Plánujem to. No určite to nebude v blízkej budúcnosti. Úprimne, pochybujem, že to bude tento rok. Kalendárny, nie školský. 

Momentálne pracujem na troch rozbehnutých poviedkach. PD, NM a PR. Toho sa teraz držím. Čo sa týka druhej knihy Požehnaných dedičov, čaká nás ešte niekoľko desiatok kapitol. Čo bude potom, sa uvidí. Harry možno bude kráľom a možno nie. Či presnejšie, možno prežije a možno nadobro umrie. NM ešte nie je ani v polovici svojej cesty. A čo sa týka PR, tam je to skutočne otázne. Môžem však povedať, že tu tiež ešte nie sme ani v polovici. Je ešte mnoho vecí, ktoré potrebujeme vysvetliť a urovnať. A v najbližšej dobe budem pracovať na každej jednej poviedke. 

Každopádne, čaká nás hromada kapitol. A kým definitívne neukončím aspoň jednu poviedku, nebudem pokračovať v pozastavených. Ale aj tie čakajú. MJM musím dokončiť, pretože mi Maat odtrhne hlavu (ja viem, že ma máš rada :-D), Najmocnejšieho dokončím, pretože viem presne ako to všetko skončí a približne aj to ako sa k tomu dopracujem. A Bojovníka tiež dokončím. Lenže... raz. Budem veriť, že HP svet najbližšie roky neopustíme. :-) 

Ďakujem. 

Vaša, Klea. 

 

 

15. Na slávnu porazených

20. 4. 2017

| Komentáre: 11

| Rubrika: Kniha druhá: Tanec so smrťou

Ahoj, ľudia. :-) 

 

Máme tu ďalšiu kapitolu výzvy. A pokiaľ dobre počítam, prehupli sme sa do druhej polovice. :-) 

 

Ďakujem za komentáre, ktoré mi zanechávate a najmä za trpezlivosť, ktorú so mnou máte. Viem, že si to často nezaslúžim. 

 

Kapitola nebetovaná. 

 

14. O princeznách a tých druhých

19. 4. 2017

| Komentáre: 12

| Rubrika: Kniha druhá: Tanec so smrťou

Kapitola je klasicky nebetovaná. Prečítala som to po sebe asi do polovice, dočítam to zajtra. Nateraz to nechám tak, nech stihnem pridať, kým pôjdem spať. Zajtra vstávam skoro a už sú takmer dve ráno. :-) 

 

Čo sa týka mien, pokúsim sa to opraviť. Dúfam, že na to nezabudnem. Úprimne, je v tom pekný chaos, keď teraz počas výzvy píšem prakticky všetko naraz. Snažím sa, no chybička sa akosi pritrafila. 

 

Je úžasné vedieť, že ľudia, ktorých som si pamätala z predošlých čias, sa tu stále z času na čas pristavia a pozrú sa, či nemáme niečo nové. Ďakujem vám. Znamená to pre mňa veľa. 

 

Vaša Klea. 

 

13. Moje svetlo

15. 4. 2017

| Komentáre: 12

| Rubrika: Kniha druhá: Tanec so smrťou

Dobrý večer, priatelia, 

 

ozývam sa po dlhšej dobe, tentokrát bez snahy nejako ospravedlniť to, že nepridávam. Už ste toho počuli dosť predtým. 

Pre tentokrát prichádzam, verím, s veselšou správou a prísľubom, že tento a nasledujúci týždeň si tie predošlé mesiace aspoň čiastočne vynahradíme. 

Vážení a milí, touto kapitolou štartujem výzvu! 

Pravidlá sú jednoduché. Vy mi pod kapitolou necháte desať rôznych komentárov s minimálnym rozsahom tri slová a ja postupne pridám desať kapitol, vrátane tejto. Kapitolu pridám akonáhle zaregistrujem, že je pridaný dohodnutý počet komentárov a budem schopná pripojiť sa k serveru. Postup je teda klasický. :-) 

Verím, že si výzvu užijete. :-)

 

Vaša, 

Klea. 

 

Bez betareadingu. 

 

12. Dáma a kráľ

2. 2. 2017

| Komentáre: 8

| Rubrika: Kniha druhá: Tanec so smrťou

Dobrý deň prajem, 

pokúšam sa znovu začať písať viac, ale potom, čo som sa naplno začala venovať realite mám trochu problém opäť sa vrátiť sem. Je tak veľa miest, kam môže človeka potiahnuť fantázia. :-) A niekedy človeka proste a jednoducho presvedčia, že je nutné venovať sa realite, pretože fantázia nestačí. 

Nuž, človek by mal ísť tam, kam ho ťahá srdce. Zvyšok sa už vyrieši. :-) 

Každopádne, som tu a prinášam so sebou novú kapitolu. Netuším, čo bude s literárnou súťažou, neviem ani či majú dievčatá chuť znovu v nej pokračovať, zatiaľ viem len toľko, že sa pokúsim vrátiť a znovu začať písať. Teraz sa začínam opäť chytať PD. Chcem, aby bol tento konkrétny príbeh vyrozprávaný do konca už len kvôli ľuďom, pre ktorých bol vytvorený a s ktorými sa spája. 

Ďakujem za trpezlivosť, ktorú mi venujete.

Vaša, 

Klea. 

Nebetovaná kapitola. 

 

11. Pravda a lož

13. 11. 2016

| Komentáre: 12

| Rubrika: Kniha druhá: Tanec so smrťou

Vážení a milí, 

zbožňujem vás, čo je asi najsilnejší dôvod, prečo som sa opäť spamätala a pokračujem v písaní. Neviem vám sľúbiť, že budem písať všetko, čo budete chcieť a ani to, že budem písať často. Stále sa však držím svojho sľubu, že poviedky dokončím a budem sa snažiť urobiť to čo najlepšie (nemám to srdce zbúchať posledné tri kapitoly, aby mal záver nejaký zmysel, len preto, aby to bolo ukončené - a všetci vieme, že by sa to dalo). 

Predpokladám, že budem písať najmä PD. Je to moje najrozsiahlejšie a najobľúbenejšie dielo a najmä si ho najviac pamätám a aspoň zhruba mám premyslenú líniu deja. 

Takže som znovu naspäť, tentokrát s kapitolami. Len som chcela, aby ste to vedeli... 

Vaša, 

Klea

 

Za betareading ďakujem Simson

 

10. Sieň portrétov

12. 4. 2016

| Komentáre: 18

| Rubrika: Kniha druhá: Tanec so smrťou

Ach jaj... koľko s touto kapitolou meškám? Radšej to ani nejdem bližšie skúmať. 

Každopádne, kapitola patrí medzi tie dlhšie. 

Betareading: Simson

Užite si čítanie. :-) 

Vaša, 

Klea. 

 

9.

25. 3. 2016

| Komentáre: 9

| Rubrika: Kniha druhá: Tanec so smrťou

Sľúbená kapitola a mnohými dlho očakávané stretnutie Tretej strany. 

P.S. Kto z vás správne uhádne Harryho Patronusa? Zistíme to na konci kapitoly. ;-) 

 

8. Život plný zrád a klamstiev

8. 3. 2016

| Komentáre: 14

| Rubrika: Kniha druhá: Tanec so smrťou

Ahojte, 

hlásim sa po dlhšej dobe. Deviata kapitola pribudne rýchlejšie, len mám teraz obdobie, kedy sa mi proste nechce písať. Alebo aspoň nie k tomu, čo mám rozbehnuté... Moja hlava sa rozhodla, že písať nebude. Drží sa ma to už pomaly týždeň, samozrejme, teraz som mala na písanie najviac času... Ale snažím sa. :-) 

Betareading: Simson 

Za opravu chýb jej patrí veľká vďaka. To, čo zo mňa vylezie, to vážne potrebuje. :D

 

Príjemné čítanie. :-) 

 

 

7. Najvyššia rada

19. 2. 2016

| Komentáre: 9

| Rubrika: Kniha druhá: Tanec so smrťou

Venované Rumilii. 

Rumilia, tohto Harryho som vytvorila ako útek od reality. Sú v ňom uložené problémy tých, ktorých milujem a rovnako aj moje. Je to poviedka, ku ktorej sa vraciam kedykoľvek, či som veselá alebo nešťastná. Sú problémy, s ktorými sa stretávame všetci a sú problémy, ktoré dokáže pochopiť len málokto. No verím, že nech nám už Boh alebo osud, alebo akokoľvek túžiš nazvať tú 'vyššiu silu', nadelí zdanlivo priťažkýkríž, nikdy nebude ťažší, než dokážeme zniesť. A čím ťažší kríž nosíš, tým väčšiu silu v sebe ukrývaš. 

Prosím, buď silná. Moje priateľky riešia svoje problémy žiletkami a liekmi, ja písaním. Každý máme svoj spôsob. Niekedy mi napíš, keď budeš mať čas, rada sa s tebou pozhováram. :-) 

Ďakujem, že si našla odvahu. Moja drahá mama má už dávno ujasnené, že som cvok. A nie vždy je to myslené v dobrom. :-) Hold, mám v hlave svoj vlastný svet. :-) 

Myslím, že v tom nie som sama, čo poviete..? :-)

ďakujem