Choď na obsah Choď na menu
 


31. 3. 2013

Večerné posedenie

  Harry sedel opretý o strom, pod ktorým zvykol sedávať s Ronom a Hermionou. Dnes tu však sedel sám, Ron a Hermiona sa už pred hodinou kamsi vytratili. Harry len dúfal, že im už došlo, že k sebe patria. Unavovalo ho, že po sebe zdanlivo tajne pokukovali a jediné, čo sa im podarilo v ich vzťahu dosiahnuť boli neustále hádky. Keby ho do tých hádok aspoň nezaťahovali, ale to by od nich chcel veľa.

Na kolenách mal položenú knihu o metlobale, ale nečítal ju. Namiesto toho pozoroval zlaté, ružové a červené odlesky zapadajúceho slnka. Mal by sa vrátiť do hradu, ale nechcelo sa mu. Tu vonku bolo tak príjemne, aspoň na chvíľu na všetko zabudol, ne všetky problémy a starosti.

Pomrvil sa, aby sa mu pohodlnejšie sedelo a zavrel oči. Ani nevedel ako a zaspal. Nesnívali sa mu príjemné sny. O tom nasvedčovalo jeho mračenie sa a pokyvovanie hlavou zo strany na stranu, akoby sa chcel zbaviť nejakého nepríjemného obrazu.

Z jeho snenia ho vytrhla až neznáma ruka, ktorá potriasla jeho plecom. Zmätený Harry otvoril oči a pozrel sa hore. Stretol sa s pohľadom.... Ďalej je to na vás. J

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Pokračovanie po Alistii (sebe :D)

Alistia, 24. 7. 2015 14:54

Vďaka tomu že včera zaspal dosť skoro takže si ani nevšimol zvlášnu obálku na okne. Už sa na tú samostatnú výučbu tak tešil až zabudol že to bude vlastne kvôli tomu aby premohol Voldemorta.
,Och no tak sa už konečne ukľudni, inak Hermia a Ron ešte niečo budú tušiť!, napomenul sa v duchu.
(Mám jednu otázku: Na ktorý ročník toto nadväzuje? Ja by som dala tak začiatok 6.ročníka.)

Re: Pokračovanie po Alistii (sebe :D)

Klea, 8. 8. 2015 23:48

(Nikto neurčil ročník. :D)
Harry otvoril obálku a prečítal si list od Knighta. Pýtal sa ho či by mu vyhovovalo, keby mali hneď na ďalší deň poobede prvú lekciu. Harry rýchlo prebehol ku kufru, vytiahol odtiaľ všetko potrebné a napísal svojmu novému učiteľovi stručný list. Samozrejme, že súhlasil, nepremeškal by možnosť naučiť sa niečo nové. A okrem toho ho mohol spovedať, aký bol jeho otec. Možno dokonca poznal aj jeho mamu.
Harry, plný vzrušenia, takmer vybehol z izby a z klubovne. Hermione s Ronom sa vyhol s tým, že sa veľmi ponáhľa. Mieril do sovinca, správu pošle po Hedvigu.
Čo však nečakal, bolo, že cestou narazí na svojho starého školského nepriateľa.
"Malfoy," zavrčal netrpezlivo a pokúsil sa ho obísť. To mu však mladý Slizolinčan nedovolil.

Re: Re: Pokračovanie po Alistii (sebe :D)

Alistia, 9. 8. 2015 22:49

(Hm dúfam že sa nebudete hnevať že som sa toho znovu chytila ale prišla som na to že ma tak veľmi baví to písanie...)
,,Ale, ale Potter..." zatiahol Malfoy keď mu totálne zatarasil cestu.
No Harry sa rozhodol že si vyskúša ďalší trik (chcel vedieť či zaberie): a tak len znudene stál s povitiahnutým obočím.
,,Čo tá rýchla zmena nálady Potty?"
,,Och myslel som si že vieš čo to znamená puberta ale vy aristokrati aj tak máte talent na nič nevedenie o tejto téme... oplatil mu to aj s úrokom.
,,Grrr,... Bacha na jazyk Potter." naštval sa Malfoy.
Mal chuť ešte priliať olej do ohňa ale nakoniec sa ,,trošku" uvedomil, vypoklonkoval ho neľútostne z chodby a ako išiel ďalej tak si ani nevšimol že do neho vrazila kliatba ktorá síce neúčinkovala ale mala priniesť následky až o pár minút.
( som zvedavá čo vymyslíte :D )

Pokračovanie po ElisWolf

Alistia, 24. 7. 2015 9:44

Keď vstúpil do klubovne ešte stále mal plné myšlienky... Nuž všeličoho.
,,Harry!" zvolala kučeravá hnedovláska a ihneď sa mu vrhla okolo krku ako keby ho nevidela celé dva roky.
,Klasika, pomyslel si Harry.
,,Ahojte" pozdravil všetkých v blízkosti.
Než stihli Hermiona s Ronom niečo povedať tak už vybehol do spálne, ľahol si do postele a premýšľal.
Dúfal že im nebude vadiť keď im všetko vysvetlí potom - tak či tak nevedel či im to môže všetko povedať. Nakoniec sa upokojil a už zaspal príjemným spánkom ale už aj tak sa tešil a bol zvedavý čo ho bude ten Joe Knight učiť

Pokračujem:-P

Senna, 8. 4. 2013 15:02

Joe potom natiahol ruku k Harrymu a povedal:

"Teší ma, mladý muž, som Joe Knight, býval som Aurorom v Amerike, žiaľ pre nedostatok zdravého rozumu svojho veliteľa som odišiel. Ale keď ma priateľ Remus zavolal, že mám učiť veľmi nadaného mladého čarodejníka, ani vo sne by ma nenapadlo, že budem učiť syna svojho bývalého spolužiaka zo školy,"

Harry vytreštil oči. Nemohol uveriť vlastným ušiam. TAkže tento muž chodil do školy s jeho otcom. Och, tak toto je ešte lepšie, než čakal. Horlivo mu rukou potriasol a takmer od radosti začal podskakovať na mieste.

"Aj mňa teší pane, som rád, že budem mať príležitosť spoznať ďalšieho človeka, ktorý bol blízky môjmu otcovi," odpovedal Harry, ale počul, ako si Snape odfrkol. Harry ho ale ignoroval a pohľadom stále visel na priateľovi jeho otca.

"To aj ja pán Potter, už sa teším na spoluprácu s vami. Porúčam sa páni, rád by som si ešte vybavil nejaké veci, ale keďže je zajtra sobota (nikto tu nedal deň, tak sa mi to tu hodí), uvidíme sa až na raňajkách a potom sa dohodneme na naších hodinách. Pán riaditeľ, Remus, Snape, pán Potter," povedal a mierne sa uklonil. Potom vyšiel z riaditeľne a nechal ich tam.

Re: Pokračujem:-P

ElisWolf, 8. 4. 2013 20:43

"Zvláštní člověk."řekl Harry.
"Máš pravdu Harry je zvláštní ale je to výborný bystrozor a ještě lepší kouzelník. Ve školních soubojích ho nikdo nedokázal porazit, jen je škoda že hned po škole odešel do Ameriky." Odpověděl Remus.
"Jestli mě už není potřeba Pane ředitel tak já pudu, čekají na mě několik lektvarů pro ošetřovnu."
"Jistě severusi můžeš jít a Remusy přines na dnešní schůzku ty dokumenty. Harry běž do věže čeká tam na tebe přečkvapení."
"Jistě nashledanou." Harry se rozloučil a šel do věže v hlavě se mu stále opakoval tajemné setkání s Joem. Hlavně ho zaujal jeho stříbrný náramek na ruce. Vypadl jako had co pojídá svůj ocas a místo očí měl smaragdy. Nevěděl proč ale něco ho táhlo k tomu náramku. Došel k nebelvírské věži zamumlal heslo a vztoupil.

pkračujem po senna

Juro, 8. 4. 2013 20:02

Dumbledore sa tváril akoby zhltol celý citrón, Snape sa zo zavírením plášťa porúčal a Harry, ten nevedel čo skôr. Remus, prosííím, povedz mi o tom Knightovi niečo viac. Dumbledore ale prerušil Harryho výlev. "Vidím, že ťa pán Knight zaujal, ale Harry, dávaj si pozor a buď obozretný v tom aké informácie mu poskytneš."

Po Quesa

Mimi, 5. 4. 2013 19:50

"To je muž, o ktorom sme hovorili, Remus?" spýtal sa Dumbledore. "Áno Albus, Joe bol jedným z tých najlepších aurorov v Amerike, ale bol nútený svoje miesto opustiť. Ostatne, keď bude chcieť, povie Vám viac."
"Joe kamarát, som rád, že si dorazil tak rýchlo" vítal Remus príchodzieho. "Žiadny problém Remus, rád ti kedykoľvek pomôžem. Veď sme rodina. A toto je ten mladý muž, ktorého mám trénovať?" uprel Joe oči na Harryho.

Po Quesa

ElisWolf, 5. 4. 2013 19:42

Jeho oči se střetli se Snapovými a pak je obrátil na Harryho. Krásně zelenohnědé oči sledovali tvář Nebelvíra. Poté obrátil svůj pohled na Brumbála. Brumbál nebyl moc štastný když jej uviděl. Pokovl hlavou a Joe si sedl.

po Juro

Quesa, 3. 4. 2013 23:46

Hned v další moment se dveře rozletěly a objevila se v nich neznámá postava vysokého muže zahalená ve smaragdově zeleném plášti.
Všichni se po sobě nechápavě podívali, jen Remus se šťastně usmál.
"Rád tě vidím Joe," řekl s úsměvem k postavě ve dveřích.
"Rád bych vám představil tohoto muže jménem Joe Knight. Pozval jsem ho sem kvůli Harryho výuce."

Pokračuji po Mimi

Sanny, 1. 4. 2013 17:27

Ihned po tom, co ředitel školy dořekl poslední slovo, se dveře otevřely a na Harryho se upřely pohledy dvou mužů v ředitelně. Když si nebelvírský žák uvědomil, že byl přichycen při činu, studem mu zčervenaly tváře.
"Ehm, omlouvám se za odposlouchávání," řekl a raději vstoupil do místnosti.
"To nic, Harry. Můžeme tedy počítat, že chápeš o čem jsme se tu bavili?" usmál se na něj profesor Brumbál.
"No, ani moc ne. Slyšel jsem jen poslední dvě věty."

Re: Pokračuji po Mimi

Juro, 3. 4. 2013 20:29

"Ide o to, že musíš byť čo najlepšie pripravený na stret s Voldemortom a okrem toho sa môže stať, že ťa smrtijedi môžu napadnúť kedykoľvek." zo smutným úsmevom dodal Dumbledore.
"Idem do toho!" vychrlil Harry okamžite.
"Správny chrabromil," odfrkol si Snape.
Remus sa nadýchol aby niečo povedal, ale ozvalo sa zaklopanie na dvere kancelárie. Dumbledore sa rozhliadol po prítomných s otázkou v očiach

..

Mimi, 1. 4. 2013 9:51

Zachytil svoje meno a jeho zaujem o vypocutie rozhovoru stupol na maximum.
Prilozil ucho ku dveram a snazil sa rozoznat o com tie hlasy hovoria.
"Musime ho zacat konecne trenovat Albus", rozoznal Harry hlas svojho oblubeneho byvaleho ucitela Remusa Lupina. "Ano Remus, mas pravdu. Ostatne, mozeme sa ho spytat, aky ma na to nazor. Prave totiz stoji za dverami"

hp

samuel, 31. 3. 2013 22:03

Něco mu v tom ale zabránilo. Z ředitelny totiž slyšel zvýšené hlasy lidí, které se na něčem dohadovali.

super

ElisWolf, 31. 3. 2013 20:06

Díval se do očí profesora lektvarů. "Pottere hledá vá ředitel už dvě hodiny a vy si tu ráčíte spát. Běžte ihned zaním. Oh a jinak Pottere máte zítra u mě večer trest. Tak přijdte včas." Harry se postavil vzal si knihu a odběhl do hradu a šel přímo do ředitelny. Když se dostla ke chrliči zjistil že nezná heslo a začal vyjmenovávat všechyn druhy sladkostí na které si vzpomněl.

Pokračujem po ElisWolf

Klea, 31. 3. 2013 21:56

„Snickers,“ skúsil Harry už asi dvadsiatu sladkosť. Na jeho nesmierne potešenie sa chrlič odklonil a dovolil mu vyjsť na točité schodište, ktoré ho vyviezlo pred riaditeľňu. Zodvihol ruku, rozhodnutý zaklopať na dvere...
Ja len tak informačne, ale vaše pokračovania by na seba mali nadväzovať. Ja som si vybrala ElisWolf, lebo aj mne sa tam pri písaní hodil Snape. Skúste ísť niekto po mne. :-)

Divka

neky, 31. 3. 2013 21:01

krasnej neznamej divky.