Choď na obsah Choď na menu
Reklama
 


KNIHY

tumblr_llrmnuseoj1qzb5wzo1_1280.jpg

 

Vitajte v rubrike, ktorá sa venuje, ako už z názvu vyplýva, práve knihám. Túto kategóriu som sa zdráhala vytvoriť, nebola som si istá či to bude dobrý nápad a či sa to vôbec hodí. A okrem toho, poznáte známe anglické príslovie: „Povedz mi, čo čítaš a ja ti poviem, kto si.“?

 

Nakoniec som sa však rozhodla, že na tom nezáleží. Vy sa sem vôbec nemusíte ísť pozrieť ani to čítať a hoci sa o mne možno dozviete práve touto cestou možno viac než v poviedkach, dobrý čitateľ vidí aj v nich dušu človeka.

 

Každopádne, túto kategóriu stránok som založila preto, aby som sa s vami podelila o knihy, ktoré som čítala a ktoré vo mne zanechali stopu. Určite to poznajú aj mnohí z vás, ten pocit, keď s dočítaním úžasnej knihy akoby sa stratila či umrela aj časť z vás. Keď plačete, smejete sa, hneváte sa, trpíte a ste v napätí spolu s hrdinami príbehov.

 

Pre mňa osobne boli knihy často lepšími priateľmi než ľudia. Učili ma, chránili ma pred realitou, poskytovali mi útočisko, ukazovali mi iný uhol pohľadu. Chápem síce, že knihy nenahradia ľudí, ale rovnako si uvedomujem, že práve v knihách sú ľudia nesmrteľní.

 

Pravá nesmrteľnosť nespočíva v tom, že naše telo bude žiť večne a naša duša ho neopustí do skonania sveta. Podľa mňa nesmrteľnosť spočíva práve v tom, že po sebe zanecháme nezmazateľnú stopu, ktorú čas zachová. Toto je jeden zo spôsobov. Autori, o ktorých budem písať, sú pre mňa v knihách, ktoré napísali, nesmrteľní.

 

Snáď vás aspoň trochu sadnú žánre, ktoré milujem najviac. Verím však, že keď zablúdite na tieto stránky, milujete snívanie aspoň trochu tak ako ja. Ja ho totiž milujem až príliš. :-)

 

 
Reklama

Príspevky

2. 9. 2015

Christopher Paolini - Odkaz Dračích jazdcov

/ Rubrika: KNIHY / Komentáre: 9

Poďme sa pozrieť na prvú knihu. Z piatich hviezdičiek by som jej dala všetkých päť, rátajte však s tým, že som len dnes o druhej ráno dočítala štvrtú časť. :-) Ešte stále som uväznená v príbehu. 

Knihy sú však perfektné, nech je ako chce. :-)  

Zoznámte sa s Eragonom. 

 
Celý príspevok